Barevná žebrota ve Věčném městě

středa 14. květen 2014 15:40

Několik málo slov a obrázků ze života římských žebráků.

   Věčné město – Řím je nejnavštěvovanějším městem Itálie, třetím nejnavštěvovanějším městem Evropy a přesto se topí v dluzích. Jak to je možné, nevím (že by korupce …). V důsledku toho můžeme na římských ulicích potkat žebráky. Pochopitelně důvod jejich konání bude rozmanitý. Každopádně se na svoji pasivní činnost řádně připravili. Posuďte sami.

 

 Podle Ottova naučného slovníku: „Jest žebrák ten, kdo veřejně neb dům od domu doprošuje se na cizích osobách darů peněžitých.“ Že někteří jsou v této činnosti nápadití, jest nanejvýše zřejmo. Dle názoru místních, schopný římský žebrák dokáže za den „vydělat“ asi 50 Euro. Přesto mu ale nezávidím.

   Je také zajímavé, jak se tyto pouliční "sochy" instalují. Je to poměrně jednoduché, hodíte na sebe velký černý pytel, za pomoci kamaráda se uvnitř namaskujete případně přikurtujete k postroji, který "překonává" fyzikální zákony a kamarád z Vás pytel na závěr sejme. A zázrak je na světě.

Pavel Konzbul

Pavel Konzbul

Pavel Konzbul

Chci psát nejen o víře kolem nás.

Mám rád dobrý humor, jsem katolický biskup a jsem přesvědčen, že "víra by měla obsahovat méně teorie a více dobrodružství." (G.K. Chesterton)

REPUTACE AUTORA:
16,20 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora